Boží rok

Největší lež v osobním rozvoji

Věříte, že to, co se vám děje, je závislé na tom, co se odehrává uvnitř vás?

V prvním videu jsem vám vysvětlil, proč se většině lidí neplní sny, přání a proč se jim nedějí zázraky. Existují k tomu 3 důvody:

 1. Nevěří, že je to možné.
 2. Nevěří v princip přání.
 3. Nevědí, jak na to, nevědí, jak si mají přát.

Tyto 3 věci ovlivňují to, jak komunikujete s vesmírnou silou, s tvořivou energií, s podstatou, ze které vše vzniklo.

Nejzásadnější je nevíra. Lidé totiž nevěří ve své sny, ve své schopnosti, v zázraky, v to, že mohou dosáhnout velikých věcí.  Proč? Když byli dětmi, nikdo v nich tento pocit nebudoval, nepodporoval, nepěstoval a neposiloval ho.

 

Největší lež v osobním rozvoji

Odhalím vám největší lež v osobním rozvoji. Tou lží jsou slibované změny za 21 dní. Také odhalím důvod, proč víkendové kurzy a knížky inspirují, ale trvalou změnu nepřinesou.

Proč?

Změna, kterou musíte projít, je hluboká. Dotýká se vaší duše, vašeho podvědomí, vašich emocí, vaší podstaty. Taková změna je přerod, je to znovuzrození. A takové změny nejdou rychle. Zkratky a urychlování prostě nefungují.

 

Zkratky prostě nefungují. Proč?

Často můžete slyšet, že k vytvoření návyku je třeba 21 - 30 dní. Je zajímavé, že nejdříve to bylo 21 dní. Nicméně 21 dní nefungovalo, tak se z 21 dní stalo 30.

Jsem vždy naštvaný, když slyším, že někdo slibuje rychlou transformaci, změnu za 21 dní. Na této myšlence bohužel vydělává spousta rádoby odborníků.

 

Proč je to podvod?

Neexistuje totiž žádná studie, ze které by tento údaj vycházel, která by tento předpoklad potvrzovala. Čas, který potřebujeme k vytvoření nového návyku, se liší podle toho:

 1. jako moc je ten návyk komplexní,
 2. o jaký typ návyku jde,
 3. o jaké chování jde,
 4. jak moc jste motivovaní a
 5. jak často návyk praktikujete.

Vytvořit si nový návyk trvá od jednoho týdne až po několik měsíců.

Abychom změnili mapy nervové soustavy, opakující se pocit a vnímání sama sebe, pak to  musíme chtít skutečně změnit a musíme to dělat krůček po krůčku. A je třeba to dělat pravidelně.

 

Kupte. Zhubnete. Tak proč jsou lidi tlustý?

Lidi se snadno chytnou představy, že si koupí nápoj, ten budou pít místo jídla, a za měsíc zhubnou. Budou štíhlí a krásní. Kdyby jim ale někdo řekl, že aby zhubli, musí upravit jídelníček a cvičit, tak to je věc, do které se nikdo nepožene. Proč? Protože to není jednoduché.

Stejně jako nikdo nezhubne za jeden víkend nebo týden, tak rychle nemůžeme změnit naše návyky. Nervová soustava, nervové dráhy se neumí tak rychle změnit, přestavět. To je biologicky nemožné.

Lidi si přečtou knížku Tajemství, jdou na víkendový kurz. Jsou nadšení a mají pocit, že jejich život od teď bude jiný. To vydrží pár dní a pak se vše vrátí do starých kolejí. Přichází vystřízlivění, zklamání a lidé dojdou k závěru, že jim to nefunguje.

 

Mozek je třeba modelovat a posilovat

Mozek funguje jako sval. Aby změnil strukturu, musíme pravidelně cvičit. Jen tak vznikají nová neuronová spojení. Většina lidí hledá zkratky, jak rychle zhubnout, nabrat svaly nebo být v kondici. Jenže žádné zkratky neexistují. To by jinak všichni byli svalnatí, štíhlí, fit a krásní. A rozhlédněte se na ulici, jaká je realita.

97% věcí děláme automaticky podle návyků, které jsou vryté do nervové soustavy. Abyste automatické návyky změnili, potřebujete k tomu:

 1. čas
 2. odhodlání
 3. opakování.

 

Experiment s hodinkami a vidličkou

Schválně začněte nosit hodinky na druhé ruce a sledujte, jak dlouho vám bude trvat, než si na to zvyknete. Nebo si dejte vidličku do druhé ruky. Jak dlouho vám bude trvat, než si zvyknete?

 

A co dál …

Připravil jsem pro vás kurz, který vás provede velikou změnou. Výsledkem bude to, že vaše přání se začnou vyplňovat, zhmotňovat, váš život vyplní veliké věci.

Získáte důvěru, že můžete dokázat veliké věci, tuto energii pak budete vysílat každou buňkou. Věci k vám přicházejí podle toho, na co jste vyladěni, jak jste vyladěni na vyšší princip, moudrost, bytí, esenci, vesmír, podstatu.

 

Do třetice je tu revoluce

Ve třetím videu vám ukážu program, jak můžete změnit svůj život, když budete věnovat sobě 14 minut denně.  Protože to, co děláte opakovaně, je důležitější než to, co děláte jednou za čas.

 

A sněte a přejte si, protože cokoliv, co si dokážete představit, se vám vyplní.